„TURNUSU REHABLILITACYJNY” DLA POTRZEBUJĄCYCH Z TERENU OSADNIKA „ŻELAZNY MOST”.

Napisał:
Kamil Michałek

„TURNUSU REHABLILITACYJNY” DLA POTRZEBUJĄCYCH Z TERENU OSADNIKA „ŻELAZNY MOST”.

Jesteśmy na Facebooku! 

Dzięki pozyskanym z Fundacji KGHM Polska Miedź środkom finansowym, zrealizowany został projekt pn. „Organizacja turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych dla 60 osób zamieszkujących miejscowości sąsiadujące z  Kwaterą Południową Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych „Żelazny Most”.

Końcem września, dokładnie w dniach od 30.09.2023 r. do 26.10.2023 r. dorośli zamieszkujący miejscowości w bezpośrednim sąsiedztwie osadnika „Żelazny Most” tj. Pieszkowice, Dąbrowa, Żelazny Most, Komorniki i Tarnówek wzięły udział w turnusie rehabilitacyjnym dostosowanym do indywidualnych potrzeb osób w nim uczestniczących tj. w wieku 50+ oraz posiadających grupę niepełnosprawności, realizując tym samym wskazany we wniosku cel statutowy Fundacji KGHM Polska Miedź jakim jest ochrona i promocja zdrowia.

Czy możemy w czymś pomóc?

Głównym celem związanym z realizacją projektu, który udało się osiągnąć było stworzenie szansy udziału w turnusie rehabilitacyjnym osób niejednokrotnie pozbawionych możliwości korzystania z tego typu usług profilaktyki zdrowia i rehabilitacji. Uczestnicy brali udział w zajęciach usprawniających, fizjoterapeutycznych i sportowych, dostosowanych indywidualnie do stanu zdrowia i możliwości kondycyjnych uczestników.

Program dostosowany był do wieku i potrzeb każdego biorącego udział w projekcie, a główną przesłanką i elementem decydującym o wyborze uczestników turnusu, było miejsce ich zamieszkania – każda osoba biorąca udział w projekcie pochodziła z miejscowości sąsiadujących z Kwaterą Południową Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych „Żelazny Most”.

Program turnusów był bardzo bogaty, a sam pobyt w Jarosławcu okazał się dla uczestników niezwykle potrzebny, przynosząc tym samym mnóstwo zdrowia, wytchnienia od dnia codziennego, a przede wszystkim radości.  Zmiana klimatu i otoczenia, mnóstwo zajęć usprawniająco – rekreacyjnych, o charakterze rehabilitacji medycznej i społecznej, dostosowanych do zdiagnozowanych potrzeb oraz rodzaju schorzeń miały pozytywny wpływ na zdrowie i lepsze samopoczucie osób biorących udział w każdym z turnusów.

Nie uciekaj jeszcze! Tutaj jest więcej do poczytania:

Wieczorek Autorski z Elżbietą Bielską-Kajzer

Wieczorek Autorski z Elżbietą Bielską-Kajzer

10 maja w Pracowni Ceramicznej Art-Piwnica Wzgórz Dalkowskich w ramach Wieczoru Autorskiego, mieliśmy przyjemność gościć Panią Elżbietę Bielską-Kajzer. Autorka od kilkudziesięciu lat pisze wiersze, od ponad 10 lat także felietony. Na podstawie zbioru wierszy „Gdzie są...

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z sektora MŚP

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z sektora MŚP

Szanowni Państwo, w imieniu Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze zapraszam na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z sektora MŚP, które odbędzie się 8 maja 2024 r. w Zielonej Górze. O spotkaniu Podczas spotkania...