Nazwa Wnioskodawcy: Stowarzyszenie Razem Dla Smardzowa
Nazwa realizatora: Stowarzyszenie Razem Dla Smardzowa
Cel projektu (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Celem projektu było zwiększenie oferty sportowej i kulturowej dla mieszkańców Gminy Jerzmanowa, a w szczególności miejscowości Smardzów.
Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)
W ramach projektu przeprowadzono „Amatorski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wolności”.
W turnieju wzięło udział 7 amatorskich drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Rozegrano łącznie 9 meczów. W celu zorganizowania turnieju wykonano szereg działań organizacyjnych, promocyjno – informacyjnych oraz aktywizujących.
Przygotowano boisko, zakupiono sprzęt sportowy, zapewniono catering, obsługę sędziowską i medyczną (wolontariat).
Zorganizowano również Wieczór Wspomnień. Było to spotkanie nawiązujące do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Historyk przeprowadził wykład wsparty był prezentacją.
Wieczór Wspomnień połączono z inicjatywą samorządową związaną z promocją książki autorstwa M.Górniaka „Pamiętniki, relacje i wspomnienia osadników rejonu obecnej gminy Jerzmanowa”. Połączenie obu imprez nastąpiło z inicjatywy członków Stowarzyszenia Razem dla Smardzowa.
Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Realizacja projektu przyniosła wiele korzyści:
Utworzono podstawową bazę sprzętu sportowego do krzewienia aktywnosci fizycznej na terenie Smardzewa. Działania projektowe wpłynęły na większą możliwość samodzielnej organizacji turniejów piłki nożnej w przyszłości, dzięki zapleczu technicznemu, który został stworzony w ramach projektu, mieszkańcy bardzo się zintegrowali podczas działań społecznych. Nastąpiła również integracja międzypokoleniowa, w szczególności podczas wieczoru wspomnień.
Mieszkańcy utrwalili sobie wiedzę o historii najnowszej, związanej z odzyskaniem przez Polskę pełnej suwerenności.
Odbiorcy projektu:
Uczestnikami projektu była około 240 osobowa grupa dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy byli uczestnikami wydarzeń sportowych i kultowych.
Partnerzy projektu:
OSP, KGW, Parafia, Rada sołecka Smardzowa, Gmina Jerzmanowa, lokalne przedsiębiorstwa, bank spółdzielczy oraz lokalne media, Dom Kultury, Szkoła i inne organizacje wspierające