Nazwa Wnioskodawcy: Siecieborzyce – Aktywni Razem
Nazwa realizatora: Siecieborzyce – Aktywni Razem

Cel projektu (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Głównym celem projektu było prowadzenie zajęć plastyczno-artystyczno-muzycznych
z elementami teatru, dzięki czemu wzrosło poczucie własnej wartości wśród dzieci, rodziców i osób starszych. Udział w zajęciach pozwolił społeczności lokalnej z Gminy Szprotawa zdobyć nowe umiejętności dotyczące wyrobów artystycznych i rękodzielniczych.
Do celów szczegółowych zrealizowanych w ramach projektu należy zaliczyć m.in: Wzrost aktywności społecznej, wzrost integracji, kształtowanie postaw i wartości międzypokoleniowych, propagowanie wzorców spędzania wolnego czasu rodziców i osób starszych z dziećmi.
Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)
W ramach projektu utworzono Klub Międzypokoleniowy, w którym dzieci, młodzież i dorośli, cyklicznie spotykali się i realizowali działania, wpływające na integrację międzypokoleniową. W ramach projektu przeprowadzono zajęcia artystyczno – plastyczno – muzyczne. Zorganizowano wyjazd integracyjny i zorganizowano wystawę, podczas której wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje arcydzieła. Wystawa była dostępna dla wszystkich mieszkańców Gminy, w szczególności podczas Dożynek wiejskich. Dodatkową atrakcją był występ artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież.

Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Dzięki realizacji projektu zaktywizowano mieszkańców Siecieborzyc, poprzez uczestnictwo w zajęciach artystyczno – muzyczno – plastycznych. Zostały zaciśnięte więzi pomiędzy mieszkańcami. Wszyscy stali się bardziej wrażliwi na sztukę, muzykę i plastykę. Powstanie Klubu wpłynęło na powiększenie atrakcyjności wsi Siecieborzyc i okolic, przyczyniło się na lepsze poznanie mieszkańców. Bardziej związali się ze swoim miejscem zamieszkania.

Odbiorcy projektu:
Odbiorcami projektu była społeczność lokalna gminy Szprotawa, w szczególności mieszkańcy Siecieborzyc, którzy aktywnie włączyli się w działalność społeczną.

Partnerzy projektu:
Rada sołecka, Radni Gminy Szprotawa, Gmina Szprotawa, Hurtownia Joanna i Starostwo Żagańskie.