Nazwa Wnioskodawcy: Klub Małego Ekologa
Nazwa realizatora: Razem Możemy Więcej – Dzisiejsi Bukowiczanie
Cel projektu (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Celem projektu było stworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Bukowica, aby dzieci i dorośli mogły spędzać czas w sposób aktywny a dorośli zacieśnić więzi społeczne i zintegrować się w większym zakresie.
Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)
W ramach projektu został przeprowadzony szereg działań, do których można zaliczyć: akcje promocyjne, liczne spotkania i debaty, w jaki sposób zrealizować swój projekt. Wspólnie został opracowany plan działań i przygotowana dokumentacja projektu. Najważniejszymi czynnościami, które tak wiele zmieniły były działania związane z przygotowaniem i budową samego placu zabaw i terenu przyległego.
Realizacja projektu pn. w naszym Bukowieckim Zakątku, sprawiła, że bardzo zintegrowało się środowisko miejscowości. Poprawiła się współpraca pomiędzy poszczególnymi grupami społecznymi, w tym w szczególności młodzieżą i starszymi. Takie miejsce sprawiło, że jest ono często odwiedzane przez mieszkańców, a to wspomaga rozwój ruchowy i intelektualny młodzieży. Społecznicy są przekonani, że realizacja tego projektu spowoduje zmiany długotrwałe, a efekty będą widoczne każdego dnia.
Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Korzyści z realizacji projektu było bardzo wiele i są one znaczące dla całości małego społeczeństwa bukowiczan. Od samego początku powstawania Naszego Zakątku miejsce to integrowało, umacniało współpracę mieszkańców i zjednoczyło wysiłek mieszkańców ku jednemu celu. Wspólne działanie nauczyło poszanowania własności, współpracy
z rówieśnikami, wytrwałości oraz wpłynęło na rozwój ruchowy najmłodszych.
Działania projektu przyczyniły się do uatrakcyjnienia miejscowości Bukowica pod względem miejsc sportu i rekreacji jak i turystycznych nowinek. Powstałe miejsce pozwoliło na zaktywizowanie dzieci i młodzieży. Ma to ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju fizycznego i emocjonalnego. Mieszkańcy Bukowicy zdają sobie sprawę, że dla prawidłowego dalszego rozwoju dziecka, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, odgrywają istotną rolę. Takie bezpieczne miejsce pozwoli rozładować napięcie emocjonalne i fizyczne wśród dzieci
i starszych.
Ważnym aspektem jest to, iż korzyści z tego miejsca będą dla samych bukowiczan, ale i również dla mieszkańców wsi sąsiednich, którzy obecnie nie posiadają takiego miejsca. Wspólne zjazdy, pikniki i spotkania będą jednoczyć różne grupy ludzi z całej gminy.
Odbiorcy projektu:
Odbiorcami projektu była cała społeczność wsi Bukowicy, czyli dzieci, młodzież i osoby starsze jak również mieszkańcy z miejscowości pobliskich.
Partnerzy projektu:
Mieszkańcy Bukowicy, Lokalne przedsiębiorstwa, Parafia, rada sołecka Bukowicy, Gmina Niegosławice, Lokalne media