Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkie organizacje realizujące projekty w ramach Programu „Działaj Lokalnie IX” na obszarze Wzgórz Dalkowskich w 2015/2016r.
Konkurs „Opowiedz…” ma na celu nagrodzenie i promowanie najlepszych przykładów twórczego pokazywania projektów Działaj Lokalnie. Jego celem jest również zachęcenie Grantobiorców realizujących projekty ze środków Programu Działaj Lokalnie, do poszukiwania atrakcyjnych sposobów opisywania własnych działań i promowania inicjatyw wspieranych w ramach Programu DL.
Pragniemy, aby prace powstałe w ramach konkursu „Opowiedz…” spełniały funkcje komunikacyjno-promocyjne, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie i nieograniczone zasoby ludzkiej pomysłowości. Wszystkie informacje dotyczące Konkursu „Opowiedz…” 2015/2016 zamieszczone są w Regulaminie Konkursu.
Załączniki do konkursu Opowiedz 2015/2016r.
Materiały pomocnicze dla grantobiorców
Przygotowanie pracy na Konkurs „Opowiedz…” nie jest łatwą sprawą. Trzeba dobrze przemyśleć formę, sposób wykonania. Należy zastanowić się, jak najlepiej opowiedzieć historię swojego projektu, historię ludzi, miejsc i motywów, które się w nim pojawiały. Żeby ułatwić grantobiorcom to zadanie, zebraliśmy wiele pomocnych materiałów – zachęcamy do zapoznania się z nimi i wykorzystywania rad, które można w nich znaleźć.
Materiały przygotowane przez ARFP:
- Zanim przygotujecie pracę na konkurs
- Jak dobrze opisać działania?
- Komunikacja w pigułce
- Twórcze opowiadanie o projektach społecznych
- Muzyka w pracach konkursowych
- Wykorzystywanie wizerunku w pracach konkursowych
- Przydatne strony i programy
- Przykładowa plansza końcowa z logotypami i informacją o licencji creative commons – można także przygotować własną planszę, jeśli chce się np. zmieścić więcej logotypów. Możliwe jest także zamieszczenie dwóch plansz końcowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Możliwe jest także zamieszczenie dwóch plansz końcowych, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Prace przygotowywane na Konkurs „Opowiedz…” to Digital Storytelling, czyli opowiadanie cyfrowe. Czym jest taka „cyfrowa opowieść”? Jak ją przygotować? Jak wykorzystywać?